Jakie są zalety studiowania podręcznika ponad słowami 2?

ponad słowami 2 (najczęściej wybierane) jest podręcznikiem języka polskiego przeznaczonym w głównej mierze dla wszystkich uczniów liceum ogólnokształcącego oraz technikum. Zarówno zakres podstawowy, jak i rozszerzony podręcznika pomaga krytycznie podejść do czytanych tekstów literackich oraz zrozumieniu ich z różnych perspektyw jak historycznej, językowej, czy też społecznej. Podręcznik pokazuje również współczesne nawiązania, które występują w filmach i książkach do najważniejszych czasów polskiej literatury dzieł i tekstów. Najnowsza seria podręczników szkolnych Ponad słowami została doceniona przez wielu pedagogów. Jak wiemy, język polski jest niezwykle ważny z punktu widzenia, obowiązkowego podchodzenia do matury z tego przedmiotu. Autorami podręcznika ponad słowami 2 są Anna Równy, Anna Cisowska, Joanna Kościerzyńska, Helena Kusy oraz Aleksandra Wróblewska. 

Co zawiera podręcznik szkolny ponad słowami 2?

Ponad słowami 2 składa się z podręcznika oraz z zeszytu ćwiczeń. Publikacja ponad słowami 2 pomaga uczniom w oswojeniu się z lekturami szkolnymi oraz z przybliżeniem na obraz epok literackich w syntetyczny sposób. Podręcznik oraz inne zawarte w nim materiały ułatwiają uczniom proces przygotowania się do matury. Z kolei nauczycielom ponad słowami 2 oferuje spokojną realizację całego programu nauczania. Cała seria podręczników ponad słowami realizuje program Ministerstwa Edukacji Narodowej. Podręcznik ponad słowami 2 zawiera maturalne karty pracy, płyty CD, materiały dla nauczycieli jak podręczniki multimedialne, opracowania lektur z multimediami oraz książki. 

Jakie są główne zalety podręcznika ponad słowami 2?

Podręcznik szkolny ponad słowami 2 cechuje się niezwykle przejrzystym układem treści. Materiał w podręczniku jest uporządkowany oraz chronologicznie podzielony z wyróżnieniem o najbardziej istotne wiadomości, artystów i dat. Forma przekazywania informacji w podręczniku spełnia wszystkie potrzeby współczesnej młodzieży. Publikacja ponad słowami 2 kładzie duży nacisk na edukację kulturową jak teatr, film, czy też muzykę. 

Ponad słowami 2 spełnia potrzeby młodzieży, ponad słowami 2 wypełnia program MEN, ponad słowami  2 zawiera karty multimedialne.