Jakie książki przydadzą się do języka polskiego?

Język polski jest podstawowym przedmiotem w szkole, który ma nauczyć pisania, czytania i intuicyjnego myślenia. Jest to lekcja, na której można poznać bardzo wiele opowieści, nauczyć się recytować wiersze, a także poczytać legendarne epopeje. 

Język polski w szkole

W każdej szkole, czy to podstawowej czy średniej język polski jest ważnym przedmiotem, a główną pomocą naukową jest książka ponad słowami 2. Uczniowie w ciągu czterech lat przygotowują się do matury z języka polskiego, stąd musza poznać całą literaturę. Obowiązuje również wiele lektur szkolnych, z każdej epoki, aby mieć świadomość jak język rozwijał się na przestrzeni lat. Jedną z ważnych książek do nauki języka polskiego jest książka ponad słowami 2, która pokazuje epokę romantyzmu. Młodzież uczy się wierszy z tego okresu, poznaje ciekawą literaturę, między innymi Pana Tadeusza. Ma to zachęcić również do odwiedzania wystaw, muzeum, czy chodzenia do teatru. Zarówno na lekcjach, jak i w domu licealiści piszą opowiadania, eseje, po to aby rozbudzić swoją wyobraźnię. Język polski jest doskonałą alternatywą w obecnych czasach internetu, gdzie wykorzystuje się gotowy słownik wyrazów. 

Książki do języka polskiego  

Język polski kojarzony jest z ogromem lektur, które młodzież musi przeczytać w ciągu kilku lat. Walorem jest poznanie różnego języka, jakim te książki były napisane wiele lat temu. Każdego roku czytane są inne książki, w zależności od przerabianej epoki na lekcji. W międzyczasie organizowane są konkursy recytatorskie, można wziąć udział w szkolnym dyktandzie, czy też napisać piękną opowieść w ramach zadania. Pomocy szkolnych do języka polskiego jest bardzo dużo, aby uczniom łatwiej wchodziła nauka do głowy. Są to streszczenia lektur, pomoce w interpretacji wierszy, czy ćwiczenia w pisaniu eposów. W każdej klasie liceum przerabia się inną epokę, od średniowiecza, po oświecenie, romantyzm, pozytywizm aż po współczesność. Stąd też pomoce naukowe są dopasowane do odbywanych lekcji, a nauczyciele mają swoje repetytoria, by nauka szła gładko.